Nowy

wymiar

eventu

Obecnie jesteśmy jedynym w Polsce planetarium mobilnym wykorzystującym projektor ULTRA HD. Rozdzielczość 4K oraz jasność na poziomie ponad 5000 lm pozwala na przedstawienie najdrobniejszych szczegółów kosmosu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego przenośnego planetarium.

"

OFERTA

Widz jest najważniejszy.

Obraz w doskonałej jakości

Stawiamy na jakość. Nasze okalające projekcje VR są równie atrakcyjne, jak w stacjonarnych planetariach. Nowoczesny projektor FISHEYE o rozdzielczości 4K zapewnia niesamowite wrażenia. 

Kula projekcyjna
360° x 180°

Sferyczna powierzchnia projekcyjna jest zoptymalizowana pod kątem treści VR. Powierzchnia ponad 75mpozwala na całkowite zanurzenie się w obrazie.

Mobilność i profesjonalizm

Krótki czas konfiguracji i demontażu planetarium umożliwa nawet codzienną zmianę lokalizacji.

Znakomita akustyka

Przestrzenne nagłośnienie BOSE pozwala na niesamowite doznania wśród odbiorców. Wyciszone dmuchawy o bardzo niskiej emisji hałasu zapewniają dostęp świeżego powietrza oraz klimatyzację.

Wysoka wytrzymałość

Kopuła planetarium jest w pełni odporna na warunki atmosferyczne. Dopuszcza użytkowanie przy sile wiatru  do 6″  Beauforta.

Projekcje nawet przy pełnym świetle dziennym

Kopuła jest w pełni chroniona przed światłem zewnętrznym.

Eventy firmowe, festiwale, pikniki, imprezy miejskie

W praktyce przenośne planetarium stanowi niebanalną ofertę na eventy, imprezy czy pikniki. Przyjeżdżamy do Państwa z kopułą, w której przeprowadzane są pokazy. Zakres, tematyka i repertuar naszych pokazów nie różni się zasadniczo od dużych, stacjonarnych planetariów, jak np. Niebo Kopernika w Warszawie czy EC1 w Łodzi. W namiocie, zasiadając na wygodnych leżakach, mieści się 30 osób. Seanse mogą trwać od 15 do 60 minut.

Obsługujemy eventy firmowe, tematyczne i rodzinne. Przeprowadzamy pokazy edukacyjne m.in. w szkołach, bibliotekach i domach kultury. Odwiedzamy pikniki miejskie, dni miasta, dożynki i Dni Dziecka. Imprezy dla dzieci z naszym udziałem przybliżają zagadnienia naukowe, zapewniając rozrywkę w formie wspaniałych filmów animowanych. Na imprezach firmowych ukazujemy złożone piękno Wszechświata, prezentując najnowsze odkrycia astronomów i naukowców.

Nowoczesny projektor FISHEYE o rozdzielczości 4K

Planetarium to dużo więcej niż kino i coś zupełnie innego niż obserwatorium astronomiczne.

Nasze Planetarium jest dotychczas jedynym obiektem w Polsce pozwalającym na zmianę lokalizacji bez straty na jakości obrazu i komforcie widzów. Programy spotkań w naszym planetarium cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, jak i dorosłych.  

Jeśli Państwa klienci poszukują czegoś więcej niż animacji z wodzirejem, placu zabaw z dmuchańcami bądź jazdy na kucyku, to nasza oferta skierowana jest właśnie do Was. Przygotujcie się zatem na zupełnie nowe doznania.

INFO

Oferta

Seanse w planetarium mogą trwać od 15 do 60 minut i składać się z jednej lub kilku części. Może to być na przykład kilkunastominutowa projekcja ukazująca układ gwiazd charakterystyczny dla danego dnia. Pozwala zobaczyć idealny obraz nieba, który „gołym okiem” można zaobserwować bardzo rzadko, tylko w szczególnie sprzyjających warunkach.

Przy projekcjach dla najmłodszych pokaz gwiazd zastępujemy animacją dotyczącą zjawisk astronomicznych. Filmy w formacie fulldome, przygotowane do emisji na sferycznym ekranie, to nowość. Otaczający widzów z każdej strony obraz daje złudzenie pełnego zanurzenia w wirtualnym świecie. Możemy zobaczyć filmy związane z niebem i kosmosem, przyrodnicze lub poświęcone teorii ewolucji. Zostały one przygotowane z myślą o widzach w różnym wieku — od przedszkolaków po osoby dorosłe.

 

REPERTUAR

Kilka porad praktycznych

Czas trwania pokazu

Możemy zaproponować Państwu pokazy trwające od 15 do 60 minut. Krótsze pokazy pozwalają na obsługę większej ilości gości, co jest szczególnie istotne podczas imprez masowych. Dłuższe pokazy pozwalają widzom na dokładne zapoznanie się z planetarium, a także nacieszenie się pobytem. 

Dobór repertuaru

Zazwyczaj staramy się, aby nasza oferta była bardziej rozrywkowa niż naukowa. Przy pokazach naukowych część uczestników może znudzić się oglądanym tematem. Taki problem nie występuje w przypadku pokazów rozrywkowych. Nawet osoba niezainteresowana z przyjemnością odpocznie w planetarium. 

Ilość tytułów

W naszym przyjezdnym planetarium możemy przedstawić Państwu jeden lub kilka tytułów.  Rekomendujemy, aby przy piknikach firmowych skorzystać z 2-3 tytułów. Pozwoli to na dotarcie do wszystkich uczestników imprezy.

W przypadku imprezy otwartej sugerujemy wyświetlenie jednego tytułu. Goście z natury nie czytają repertuaru i często przychodzą na pokazy, które ich kompletnie nie interesują. Równie często zdarza się, że widzowie chcą zobaczyć wszystko, jednak w ten sposób z planetarium skorzysta mniejsza ilość osób. 

"

INFORMACJE TECHNICZNE

Montaż

Zakładany czas montażu planetarium to 6-7 godzin, zaś demontaż trwa zazwyczaj ok. 3 godzin.

Przyłącza

Do uruchomienia planetarium potrzebujemy możliwości podpięcia się do prądu w odległości nie większej niż 30 metrów od obiektu.  Zapotrzebowanie sprzętu to napięcie 230V i  maksymalny pobór chwilowy 2500W.

Powierzchnia

Planetarium ma średnicę 7 metrów, jednak do jego prawidłowej obsługi potrzebujemy zabezpieczyć powierzchnię 10×10 metrów. Wysokość planetarium to niespełna 6 metrów. Należy wziąć to pod uwagę, lokalizując obiekt w pobliżu drzew. 

Podłoże

Sprawdza się wyłącznie teren równy i w miarę utwardzony. Przy imprezach 1-2 dniowych może to być nawet podłoże trawiaste. Przy rozstawianiu planetarium w jednej lokalizacji na dłużej zalecamy podłoże twarde – kostkę brukową, asfalt bądź deskowanie. 

Pojemność

W planetarium na wygodnych leżakach jednorazowo mieszczą się 28 osób. Ze względu na komfort gości nie wstawiamy nadmiernej ilości siedzeń. 

Uwagi

Planetarium jest rozrywką przeznaczoną dla widzów powyżej 3-go roku życia. Młodsze dzieci mogą poczuć dyskomfort, znalazłwszy się zaciemnionym i głośnym pomieszczeniu.

Największy komfort odbioru otrzymujemy, gdy planetarium jest oddalone od innych źródeł dźwięku. Planując rozmieszczenie eventowych atrakcji, nie umieszczajcie Państwo planetarium w pobliżu sceny i jej nagłośnienia.

FAQ

Poproś o wycenę

Dołącz do naszej grupy!