Astronomia w szkole

Nasze zajęcia odpowiadają różnym potrzebom rozwojowym! Mamy przygotowane programy dla wszystkich roczników szkoły podstawowej, a także dzieci w wieku przedszkolnym. 

Nauka to rozrywka

Pierwsza część naszej wizyty to lekcja astronomii, podczas której przedstawiamy wybrane zagadnienia w formie krótkich animacji. Dzieci poznają m.in. kosmiczne kształty i obiekty oraz czas jako miarę odległości. Wspólnie odkrywamy mapę nieba i odpowiadamy na pytanie, jak duży jest Wszechświat. Odwiedzamy Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiadujemy się, jak wygląda życie astronautów przebywających w kosmosie na co dzień. Uczymy się też rozpoznawać punkty nawigacyjne i konstelacje.

W drugiej części spotkania z planetarium proponujemy dzieciom pokaz filmowy. Nasza bogata kolekcja obejmuje filmy przyrodnicze oraz naukowe. Na wygodnych poduchach zanurzamy się w obrazie, odkrywając Wszechświat w niecodziennym wydaniu, też tym bardziej rozrywkowym. Poruszamy zagadnienia ewolucyjne, geologiczne, astronomiczne i środowiskowe. Proporcje nauki do zabawy dopasowujemy do potrzeb uczniów i ich grupy wiekowej. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie i wyjdzie z planetarium zadowolony.

Warsztaty i pokazy naukowe

Przyjeżdżamy z namiotem, który rozkładamy w jednej z sal. Podczas pokazu w środku mieści się około 25 dzieci. Zajęcia dla każdej grupy trwają 45 minut. Pomiędzy grupami robimy pięciominutową przerwę. Projekcja składa się z 2-3 części i obejmuje część astronomiczną dopasowaną do wieku odbiorcy oraz projekcję wybranego filmu.

Zakres, tematyka i repertuar naszych pokazów nie różni się zasadniczo od dużych, stacjonarnych planetariów, jak Niebo Kopernika w Warszawie czy EC1 w Łodzi. 

filmy dla dzieci

Opinie o nas

|

Super planetarium 🌏 Dzieciaki zachwycone. Dziękujemy, na pewno jeszcze nie raz zaprosimy Pana do naszej szkoły. Pozdrawiamy 🤗

– Katarzyna

|

Cudowne zajęcia i przesympatyczny pan prowadzący. Polecam każdemu 😊😊😊 Korzystałam już w kilku placówkach z usług, zawsze pełen profesjonalizm.

– Honorata

|

Dziękujemy, było cudownie 🤗 Po prostu kosmos. Pozdrawiamy i do zobaczenia! 😃 💫

– Aga

|

Polecam 😊 Dzieciom bardzo się podobało, ale i my jako nauczyciele byliśmy pod wielkim wrażeniem.

– Magdalena

Nasze wieloletnie doświadczenie w placówkach edukacyjnych na terenie całego kraju udowadnia, że astronomia intryguje i zachwyca — za każdym razem.

Materiały dla nauczycieli

Stale staramy się powiększać naszą bazę darmowych materiałów do pobrania. Korzystając z serwisów agencji kosmicznych, wyszukujemy informacje przydatne w pracy z najmłodszą publicznością, a następnie udostępniamy je wszystkim chętnym nauczycielom. 

W Strefie Nauczyciela znajdą Państwo materiały dotyczące naszych projekcji, filmy do pobrania, opracowania kosmicznych gier i zabaw dla dzieci. 

Poproś o ofertę

Strefa nauczyciela

Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia. Donec velit neque, auctor sit amet.

Dzielimy się