Wycieczka w kosmos

Nasza wizyta to niezapomniane przeżycie — w planetarium nauka staje się zabawą. Każda taka przygoda otwiera dzieci na nowe doświadczenia.

 Planetarium w przedszkolu

Większość uczniów nigdy nie widziała w pełni zaciemnionego nieba. Zanieczyszczenie światłem jest jednym z ważniejszych problemów naszej epoki. W dobie urządzeń elektronicznych, gier wideo, telewizji, internetu, wizyta Planetarium może być „iskrą” rozpalającą zainteresowanie nauką, co pozwoli dzieciom poszerzać horyzonty. 

Wycieczki szkolne są rzadkością. Statystyczny uczeń uczestniczy w jednej wycieczce szkolnej w trakcie całego roku szkolnego. Nawet jeśli w Twoim mieście znajduje się planetarium, trudno znaleźć czas i pieniądze, aby zorganizować wyjście wszystkich klas.

Wizyta planetarium

Przyjeżdżamy z namiotem, który rozkładamy w jednej z sal. Podczas pokazu w środku na wygodnych poduchach mieści się około 25 dzieci. Seans dla każdej grupy trwa 45 minut. Pomiędzy grupami robimy pięciominutową przerwę. Projekcja składa się z 2-3 części i obejmuje część astronomiczną dopasowaną do wieku odbiorcy oraz projekcję wybranego filmu. 

Zakres, tematyka i repertuar naszych pokazów nie różni się zasadniczo od dużych, stacjonarnych planetariów, jak Niebo Kopernika w Warszawie czy EC1 w Łodzi. 

ZULA Patrol Historia Ziemi 1

filmy dla dzieci

Opinie

|

Cudowne zajęcia i przesympatyczny pan prowadzący. Polecam każdemu 😊😊😊 Korzystałam już w kilku placówkach z usług, zawsze pełen profesjonalizm!

– Honorata

|

Dziękujemy, było cudownie 🤗 Po prostu kosmos. Pozdrawiamy i do zobaczenia! 😃 💫

– Aga

|

Dzieci z starszych grup uczestniczyły w pokazie edukacyjnym 🌍🌙🌒Ciekawe utrwalenie tematów tygodniowych i spojrzenie na planety z innej perspektywy 😃Młodsze dzieci miały możliwość zobaczenia, jak powstała planeta Ziemia i w jaki sposób o nią dbać i o jej mieszkańców.

– Joanna

|

Wyruszyliśmy na kosmiczną wyprawę, poznaliśmy gwiazdozbiory i historie z nimi związane, polecieliśmy na Księżyc i przyjrzeliśmy się naszej planecie z daleka, poznaliśmy także Układ Słoneczny i jego planety. A to wszystko nie wychodząc z przedszkola! 😀🌞🌕

– Katarzyna

Materiały dla nauczycieli

Stale staramy się powiększać naszą bazę darmowych materiałów do pobrania. Korzystając z serwisów agencji kosmicznych, wyszukujemy informacje przydatne w pracy z najmłodszą publicznością, a następnie udostępniamy je wszystkim chętnym nauczycielom. 

W Strefie Nauczyciela znajdą Państwo materiały dotyczące naszych projekcji, filmy do pobrania, opracowania kosmicznych gier i zabaw dla dzieci. 

Zapytaj o wycenę

Dołącz do naszej grupy!