Wycieczka w kosmos

Nasza wizyta to niezapomniane przeżycie — w planetarium nauka staje się zabawą. Każda taka przygoda otwiera nas na doświadczanie czegoś od nowa.

 Planetarium w przedszkolu

Większość uczniów nigdy nie widziała w pełni zaciemnionego nieba. Zanieczyszczenie światłem jest jednym z ważniejszych problemów naszej epoki.

W dobie urządzeń elektronicznych, gier wideo, telewizji, internetu, wizyta Planetarium może być „iskrą” rozpalającą zainteresowanie nauką, co pozwoli dzieciom poszerzać horyzonty. 

Wycieczki szkolne są rzadkością. Statystyczny uczeń uczestniczy w jednej wycieczce szkolnej w trakcie całego roku szkolnego. Nawet jeśli w Twoim mieście znajduje się planetarium, trudno znaleźć czas i pieniądze, aby zorganizować wyjście wszystkich klas.

Nasza wizyta

Przyjeżdżamy z namiotem, który rozkładamy w jednej z sal. Podczas pokazu w środku na wygodnych poduchach mieści się około 25 dzieci. Seans dla każdej grupy trwa 45 minut. Pomiędzy grupami robimy pięciominutową przerwę. Projekcja składa się z 2-3 części i obejmuje część astronomiczną dopasowaną do wieku odbiorcy oraz projekcję wybranego filmu. 

Zakres, tematyka i repertuar naszych pokazów nie różni się zasadniczo od dużych, stacjonarnych planetariów, jak Niebo Kopernika w Warszawie czy EC1 w Łodzi. 

filmy dla dzieci

Opinie

|

Super planetarium 🌏 Dzieciaki zachwycone. Dziękujemy, na pewno jeszcze nie raz zaprosimy Pana do naszej szkoły. Pozdrawiamy 🤗

– Katarzyna

|

Cudowne zajęcia i przesympatyczny pan prowadzący. Polecam każdemu 😊😊😊 Korzystałam już w kilku placówkach z usług, zawsze pełen profesjonalizm.

– Honorata

|

Dziękujemy, było cudownie 🤗 Po prostu kosmos. Pozdrawiamy i do zobaczenia! 😃 💫

– Aga

|

Polecam 😊 Dzieciom bardzo się podobało, ale i my jako nauczyciele byliśmy pod wielkim wrażeniem.

– Magdalena

Nasze wizyty w szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju pokazują nam, że Wszechświat fascynuje i zachwyca — zarówno dzieci, jak i dorosłych  wciąż na nowo.

Materiały dla nauczycieli

Stale staramy się powiększać naszą bazę darmowych materiałów do pobrania. Korzystając z serwisów agencji kosmicznych, wyszukujemy informacje przydatne w pracy z najmłodszą publicznością, a następnie udostępniamy je wszystkim chętnym nauczycielom. 

W Strefie Nauczyciela znajdą Państwo materiały dotyczące naszych projekcji, filmy do pobrania, opracowania kosmicznych gier i zabaw dla dzieci. 

Zapytaj o wycenę

Strefa nauczyciela

Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia. Donec velit neque, auctor sit amet.

Dzielimy się